Нафта – це природна копалина, з якої виготовляють не тільки пальне, але й предмети гігієни, продукти харчування й навіть ліки. Але що ми знаємо про нафту? Що вона чорного кольору і що є найбільш продаваним продуктом у світі? Але це далеко не все.
Нафта буває не лише чорною, а й смарагдово-зеленою й навіть прозорою. Щоправда, останні 2 види зустрічаються дуже рідко.
Глибина, де можна знаходитися нафта, починається від 10 метрів і сягає 5 км. Максимальна кількість покладів нафти зустрічається на глибині 1-3 км.
Вчені впевнені, що нафта з’явилася шляхом пресування живих організмів та водоростей. Такий процес займає від 50 до 350 мільйонів років.
Нафту використовували у процесі будівництва ще 6000 років до н.е. Згідно з археологічними розкопками, у Стародавньому Єгипті використовували нафту в якості в’яжучого матеріалу під час будівництва, а також з її допомогою бальзамували померлих.
Про нафту заговорили тоді, коли виявили, що з неї можна робити гас, який мав великий попит.
Першим, хто запропонував використовувати трубопровід для перекачування нафти, став Дмитро Менделєєв у 1863 році.
Свічки, які так люблять усі, виробляють з парафіну, який є продуктом переганяння нафти. До речі, за приємний аромат деяких свічок вам варто сказати спасибі нафті, адже більшість барвників і ароматизаторів роблять з використанням продуктів нафтопереробки.
Якщо людство не знизить кількості споживаної нафти, світових запасів вистачить ще на 40-50 років. Після цього людству доведеться замислитись про альтернативні джерела отримання енергії.
Сира нафта практично ніде не використовується.
Перший у світі нафтопереробний завод було збудовано у 1856 році хіміком Ігнацієм Лукасевичем. Він також винайшов гасову лампу і першим навчився отримувати гас шляхом дистилювання сирої нафти.
Найбільшими у світі нафтовидобувними країнами є США, Росія та Саудівська Аравія.
Аби побудувати невеликий нафтопереробний завод, вам знадобиться 9 мільярдів доларів.
В Арктиці знаходиться близько 13% покладів світової нафти.
Активне використання почалося приблизно у другій половині 19 століття, коли відкрили новий спосіб видобутку «чорного золота» – буріння. До цього використовували колодязі.
Був період, коли бензин та інші види пального продавалися в аптеках.